Vážení priatelia, priaznivci výtvarného umenia,
naše ŠTÚDIO neprofesionálnych výtvarníkov pri KKS v Čadci oslavuje v tomto roku 50 rokov svojej existencie. Áno, od chvíle, kedy sa priaznivci výtvarného umenia v našom regióne rozhodli vytvoriť platformu pre aktívne stretávanie sa, tvorbu a rozvoj ich talentu, ubehlo totiž už päť dekád. Počas tohto obdobia sa v štúdiu stretli mnohí zaujímaví umelci, ktorí tu vďaka svojej tvorbe navždy vtlačili jedinečnú umeleckú pečať. Maľba sa stala ich celoživotnou láskou...

Srdečne vás pozývame na vernisáž kolektívnej výstavy členov štúdia. Uvidíme sa v Dome kultúry v Čadci v stredu 22. 11. 2017 o 15.00 hod.

23472171 1839047002772584 5586239436343815882 n

 Anastázia Urbánková pochádza z malebnej obce Raková. Býva v meste Čadca. Tradičným ručným prácam sa začala venovať už v mladosti. Pred piatimi rokmi ju zaujalo aj korálkovanie.

Všetko začalo tým, že od dcéry dostala k narodeninám nezvyčajný darček – kurz korálkovania. Po jeho absolvovaní ju práca s korálkami natoľko očarila, že absolvovala aj ďalšie kurzy, medzi nimi aj kurz drôtikovania.
Inšpirácie hľadá na rôznych workshopoch a remeselníckych výstavách, ale keďže jej nechýba kreativita, rada vymýšľa aj niečo nové, čo ešte nikde nevidela.
Najčastejšie svoje výrobky prezentuje na rôznych jarmokoch alebo vianočných a veľkonočných trhoch. Každoročne sa zapája do remeselných podujatí organizovaných Kysuckým kultúrnym strediskom v Čadci. Svoje výrobky prezentovala už aj v Českej republike v Mostoch u Jablunkova.
Momentálne máte možnosť zhliadnuť jej prvú autorskú výstavu, ktorá nesie výstižný názov – Korálkový svet Anastázie Urbánkovej.

Pozvánka Anastázia Urbánková